کد خبر : 125342

یک مقام مسئول با صدور دستورالعملی خطاب به دستگاه‌ها، نحوه مکاتبه با دفتر رییس جمهور را تشریح و تاکید کرده نامه نگاری‌ها باید با فونت نازنین و رعایت سایر مفاد این بخشنامه صورت بگیرد.

بر اساس دستوری که از سوی معاونهماهنگی پیگیری های ویژه خدمات مدیریت دفتر رییس جمهور خطاب به روسای دفاتر وزرا و روسای سازمانهای دولتی ارسال شده، با تاکید بر اینکه کلیه دستگاههای اجرایی، موسسات و شرکت های دولتی موظفند نسبت به اجرای صحیح و دقیق قوانین و مقررات، تصویب نامه های هیات دولت، بخشنامه ها و پی نوشت ها و دستورات رییس جمهور اهتمام جدی داشته باشد، مواردی را حسب نظر رییس دفتر رییس جمهور ابلاغ کرده است.

طبق این موارد، هیچ یک از دستگاههای اجرایی نباید دستورالعمل ها و مکاتبات ابلاغی از سوی رفتر رییس جمهور را مسکوت و بدون اقدام بگذارند و در صورتیکه اجرای موارد ابلاغی، غیرممکن یا مستلزم اعطاء مهلت بیشتری باشد، لازم است به قید فوریت، دلایل عدم امکان اجرا یا درخواست استمهال، اعلام شود. همچنین زمانبندی ارائه پاسخ مکاتبات ابلاغی از سوی دفتر رییس جمهور، بر حسب اولویت های آنی، خیلی فوری و فوری باید به ترتیب حداکثر ۳، ۵ و ۷ روز و در موارد عادی ۱۵ روز کاری باشد.

دستور عجیب و جالب دفتر رئیس جمهور به دستگاه‌های دولتی!/ تخلف کنید در کارنامه‌تان ثبت می‌شود! +سند

دستور عجیب و جالب دفتر رئیس جمهور به دستگاه‌های دولتی!/ تخلف کنید در کارنامه‌تان ثبت می‌شود! +سند

نکته جالب در این بخشنامه دفتر رییس جمهور، یادآوری و تذکر در خصوص نحوه نگارش نامه های اداری برای آن مجموعه است که بر این اساس، مقرر شده به منظور یکسان سازی و نظم بخشیدن به مکاتبات، نگارش گزارش ها و نامه ها، با قلم نازنین (B Nazanin) و اندازه قلم ۱۴ باشد و در صورت عدم رعایت این موضوع، مکاتبات مذکور توسط دبیرخانه مرکزی ریاست جمهوری، عودت داده می شود.

بخش پایانی این بخشنامه نیز با اعلام ضرورت معرفی نماینده تام الاختیار برای پاسخگویی مستقیم به دفتر رییس جمهور توسط دستگاههای اجرایی، به روسای دفاتر وزرا هشدار داده شده تخلف از موارد یاد شده، در ارزیابی عملکرد دستگاه و کارنامه بالاترین مقام مسئول دستگاه لحاظ شده و نتیجه ارزیابی، به استحضار رییس دفتر رییس جمهور خواهد رسید.

 

منبع: افکار نیوز

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.