کد خبر : 147177

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، در مورد اظهارنظر شورای شهر مبنی‌بر تکراری بودن برخی ردیف‌های هزینه‌ای بودجه ۹۸ شهرداری گفت: قانون این اجازه را به آنها داده که قبل از بهمن‌ماه هر سال این موارد را در پیشنهاد شهرداری‌ها مطرح کرده و به وزارت کشور انتقال دهند.

به گزارش خبرشهر، محمد محمودی شاه نشیندر واکنش به اظهارنظر رییس کمیته شفافیت شورای شهر تهران مبنی‌براینکه ردیف‌های هزینه‌ای بودجه ۹۸ شهرداری بعضا تکراری و مبهم هستند و نمی‌دانیم ذیل آنها دقیقا چه کاری انجام می‌شود و این بزرگترین مساله بودجه است که باید حل شود، گفت: سالهاست که وزارت کشور کدبندی بودجه را برای تخصیص اعتبارات شهرداری در قالب بخش‌های خدمات شهری، اداری و عمرانی تقسیم‌بندی کرده است.

 

نحوه هزینه‌کرد شهرداری‌ها تابع ضوابط خاصی است

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جزییات نحوه این کدبندی بودجه، ادامه داد: در بخش خدمات عمرانی پروژه‌ها به این صورت تعریف می‌شوند که بخش محدودی از نگهداری فضاهای سبز و سایر پروژه‌هایی که نیاز به نگهداری دارند و بعضا پرداخت حق‌الزحمه نظارت بر آنها را در برمی‌گیرد.

وی تصریح کرد: در رابطه با بخش خدمات شهری نیز مشخص است که خدمات نظافت معابر و سازمان‌هایی که در حوزه جمع‌آوری پسماندهای جامد شهری و مباحث مرتبط با فضاهای سبز و محیط زیست فعالیت دارند را در برمی‌گیرد، همچنین بخش اداری نیز با امور جاری در بخش پرسنلی و انجام ماموریت‌ها مرتبط است.

محمودی شاه‌نشین خاطرنشان کرد: البته برخی کدها هم تکراری هستند، کما اینکه در مواد ۱۶ و ۱۷ هم بخش خدمات شهرداری، هم امور جاری در ظاهر هر دو کمک هستند که یکی در رابطه با بخش خصوصی و دیگری برای بخش عمومی بوده، اما نوع آنها متفاوت است.

وی با اشاره به تفاوت مواد ۱۶ و ۱۷، یادآور شد: بخشی از این مواد مرتبط با کمک به خدمات شهری و دستگاه‌های غیردولتی است که می‌توان به آنها در حوزه زیست محیطی کمک کرد، همچنین بخشی از آنها نیز در ارتباط با افرادی است که درگیر مشکلات خدمات شهری هستند به طور مثال وقتی خانه‌ای به دلیل نفوذ آب ریزش کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: اگر اعضای شورای شهر نسبت به این کدبندی صورت گرفته ایده‌ای دارند، قانون این اجازه را به آنها داده است که قبل از بهمن ماه هر سال این موارد را در پیشنهاد شهرداری‌ها مطرح کنند و به وزارت کشور انتقال دهند، ضمن اینکه در هر فصل از بودجه یک بخشی تحت عنوان سایر وجود دارد که می‌توان مواردی که جا مانده است را در آن لحاظ کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آنچه مسلم است بودجه باید الگویی داشته باشد تا ردیف‌ها و اعتبارات سالانه را مشخص کند، چرا که این بخش نیاز به برنامه‌ریزی هم در مورد CPN، هم زمان‌بندی خاص و هم محل و نوع هزینه‌کرد خود دارد که هر کدام تابع ضوابط خاص خود است./

 

منبع: خانه ملت

 

مطالب مرتبط:

اقدام آمریکا بی پاسخ نخواهد ماند

پویایی جدید در پارلمان

 

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.