کد خبر : 111635

مدیرکل امور مالیاتی غرب استان تهرا¬ن از شناسایی ۲۱۰۰ واحد اقتصادی جدید در حوزه مالیاتی غرب این استان خبر داد.

به گزارش خبرشهر، سیدحمید شمسی نژاد اظهارداشت: این اداره کل با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، واحدیابی را در رأس امور خود قرار داده و از اواخر سال ۹۵ تاکنون، ۲۱۰۰ فعال اقتصادی شناسایی شده و به منظور پرداخت مالیات، تشکیل پرونده شده است.

مدیرکل امور مالیاتی غرب استان تهرا­ن افزود: به دنبال تحقق ۱۰۴ درصدی وصولی سال گذشته، در سال جاری نیز با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تلاش مضاعف همکاران، تاکنون شاهد رشد ۳۰ درصدی نسبت به سال گذشته بوده‌ایم و این رشد از طریق توجه ویژه این اداره کل به وصول معوقات مالیاتی صورت پذیرفته است.

وی تصریح کرد: افزایش سطح کیفی رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی از طریق آموزش و تشکیل کارگروه‌های تخصصی در این زمینه و همچنین نظارت مستقیم و کنترل گزارش رسیدگی پرونده‌های مهم از طریق روسای امور مالیاتی و معاونین اداره کل، از جمله شیوه‌های موثر در این زمینه بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی غرب استان تهران اضافه کرد: به قطعیت رساندن پرونده‌های مالیاتی در مرحله توافق با روسای امور مالیاتی در اجرای ماده ۲۳۸، یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش وصول معوقات مالیاتی این اداره کل محسوب می‌شود که در این زمینه نیز توانستیم به عنوان یکی از ادارات موفق مطرح شویم.

وی در ادامه به بکارگیری انواع شیوه‌ها و ابزارهای اطلاع‌رسانی در راستای فرهنگ‌سازی مالیاتی اشاره کرد و افزود: رشد اظهارنامه‌های دریافتی عملکرد سال ۹۵ با استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای و محلی همچون تعامل با اتاق اصناف و اتحادیه‌های تحت پوشش، نصب بنر و پخش تراکت، ارسال پیامک و استفاده از تریبون‌های نماز جمعه صورت گرفته است.

شمسی نژاد بر لزوم تکریم مودیان به عنوان یکی از اولویت‌های مهم سازمانی تأکید کرد و اظهارداشت: اداره کل امور مالیاتی غرب استان تهران، اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع آشنایی با حقوق و تکالیف کارکنان و مقررات انضباطی با محوریت تکریم مودیان کرد و ملاقات مودیان با مدیرکل را به صورت همه روزه و ملاقات با همکاران جهت طرح مشکلات ایشان را در روزهای دوشنبه هر هفته در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل امور مالیاتی غرب استان تهران، اقداماتی همچون تکمیل و تجهیز ساختمان پرند، تجهیز ساختمان ملارد و ساختمان ستاد اداره کل را از جمله اقدامات مهم صورت گرفته بیان کرد و افزود: بر این اساس، آماده‌سازی ساختمان امور مالیاتی شهر قدس، ایجاد فضای مناسب و تجهیز سالن‌های ورزشی و ایجاد فضای مناسب مامورسرا جهت انجام مأموریت‌های همکاران امور مالیاتی سایر شهرستان‌ها در دستور کار این اداره کل قرار دارند.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.