کد خبر : 114035

✍️ ترامپ و شرکایش در هیات حاکمه امریکا آخرین و قوی ترین فعالان اقتصادی بازمانده ماقبل انقلاب صنعتی چهارم اند. سرمایه دارانی که به هر زحمتی بوده توانسته اند در مقابل کسب و کارهای نوین دنیای دیجیتال دوام بیاورند.

✍️ آنها اما اینک به یمن قدرت سیاسی و نظامی ای که در دست گرفته اند؛ در تلاش اند تا از یکسو آخرین برندگان “بازی آخر” نفت باشند و از سوی دیگر، بتوانند با خرید زمان، خود را با مشخصات و مختصات چهارمین انقلاب صنعتی تطبیق دهند و در عرصه اقتصاد مبتی بر دانش نیز برای خود جایگاهی دست و پا کنند.

✍️ خروج از پیمان نامه زیست محیطی پاریس و خروج احتمالی از یونسکو که اصلی ترین برنامه آن در ۱۲ سال آینده، برنامه توسعه پایدار ۲۰۳۰ است؛ راه را برای نفس کشیدن صنایع آلاینده و البته اشتغال زای شرکای ترامپ باز می کند.

✍️ تنها چیزی که باقی می ماند؛ یک جنگ یا توهم جنگ است که بتواند به صنایع اسلحه سازی آمریکا هم جانی دوباره ببخشد و چه مکانی بهتر از خاورمیانه همیشه در آتش برای ایجاد جنگ یا سایه شوم همیشگی اش جهت فروش سلاح.

✍️ ترامپ و شرکایش تاریخ را می دانند و جغرافی هم بلد هستند؛ انبار باروت کینه های بدر و احد و دعوای سقیفه بنی ساعده و جنگ قادسیه را هم می شناسند. همانطور ک۶ پشت صحنه فتح فاو و حلب و موصل و نجات سوریه و عراق و لبنان را می دانند.

✍️ این را هم می دانند که این تاریخ پر از تخاصم و درگیری، برای فروش بیشتر سلاح کافی نیست و بسیار عالی دریافته اند که تنها چیزی که می تواند ایرانیان را از هر قوم نژاد و دین و مذهب در مقابل همه اعراب قرار دهد؛ دعوای هویتی عربی- فارسی است و چه چیزی بهتر از نام جعلی خلیج فارس.

✍️ چه خوب هم این تاکتیک جواب داد و درحالیکه با شرکت ایرانیان در حج تمتع امسال، کمی از تنش های بین اعراب به سرگردگی عربستان با ایران کاسته شده بود و امید می رفت شرایط بهتری برای ارتباط این دو قدرت منطقه ای ایجاد شود؛ دعوای فارسی-عربی جدید در دنیای مجازی شروع شد.

✍️ هرچند فعلا شاهد توفان فارسی آن هستیم؛ اما آرام آرام باید منتظر واکنش های عربی هم باشیم یعنی رسیدن دوباره به نقطه شروع تخاصم.

✍️ ترامپ و شرکایش احمق نیستند. ما نیز ساده نباشیم و آنها را نادان فرض نکنیم. او کسانی که او را بالا کشیدند چه مردم عادی که از دنیای جپددید و تحولاتش عقب مانده اند و چه صاحبان شرکت های بزرگ- امثال وزیر خارجه اش- آخرین برگ های برنده خود را در مقابل اقتصاد مبتنی بر دانش و فناوری رو کرده اند؛ به امید اینکه شاید با کند کردن شتاب آن، بتوانند خود را با شیوه جدید تولید و ثروت آفرینی دنیا وفق دهند.

✍️ اگر حضرت عزراییل کمکی نکند؛ باید خود را برای دور دوم ریاست‌جمهوری او شرکایش هم آماده کنیم؛ زیرا برنامه های فعلی اش به اشتغالزایی بیشتر افرادی که چون او فکر می کنند، خواهد انجامید و ما بازهم در محاسبات مان به خطا خواهیم رفت.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.