کد خبر : 124440

در جلسه ای با حضور استاندار تهران و مدیران دانشگاه فرهنگیان با طرح پیشنهاد ایجاد دانشگاه جامع فرهنگیان در استان تهران موافقت و مصوب شد، تا دو هفته آینده پیگیری جانمایی ١٠٠ هکتار زمین با این منظور از سوی معاونت امور عمرانی و با هماهنگی معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری تهران انجام شود.

به گزارش خبرشهر، جلسه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان به ریاست استاندار تهران به عنوان رئیس هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان استان تهران و با حضور شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری، احمد تواهن معاون امور عمرانی استانداری ، حجت الاسلام والمسلمین مازنی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ، دکتر حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور، دکتر انصاری راد مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان  استان تهران و جمعی از مدیران فرهنگی استان برگزار شد .

در ابتدای این جلسه انصاری راد مدیر پردیس های دانشگاه فرهنگیان در استان تهران گزارشی از نحوه پذیرش دانشجو برای سال جدیدتحصیلی در دانشگاه فرهنگیان ارائه دادو گفت: با توجه به فرسودگی ساختمان های مراکز آموزشی دانشگاه فرهنگیان و به منظور دسترسی بهتر پیشنهاد می شود ؛فضایی برای ایجاد دانشگاه جامع فرهنگیان در خارج از محدوده شهر تهران ایجاد شود .

در ادامه، حجت الاسلام مازنی با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری به فرهنگیان و تربیت معلم در کشور گفت: ظرفیت های مجلس در مسیر ارتقاء تعلیم و تربیت و سطح دانش فرهنگی به کار گرفته می شود و هرچه برای معیشت معلمان هزینه شود نوعی سرمایه گذاری برای آینده کشور است .

نجفی عضو هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان و معاون پارلمانی وزیر  در این  جلسه با بیان اینکه  بهره مندی از اعضای هیأت علمی دانشگاه ها در دانشگاه فرهنگیان در ارتقاء سطح علمی و دانشی اثرگذار است گفت: دانشگاه فرهنگیان تهران باید از نظر فضا، توانمندی علمی و شکل درونی برجسته باشد و نیاز است فضایی در استان تهران برای تجمیع مراکز آموزشی دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شود .

در این جلسه با طرح پیشنهاد ایجاد دانشگاه جامع فرهنگیان در استان تهران مصوب شد ، تا دو هفته آینده پیگیری جانمایی ١٠٠ هکتار زمین از سوی معاونت امور عمرانی و هماهنگی معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری تهران انجام شود .

همچنین در ادامه ، در خصوص درخواست تغییر کاربری برخی ساختمان ها و فضاهای دانشگاه فرهنگیان تصمیماتی مصوب شد و با دستور استاندار تهران، معاونت امور عمرانی استانداری در جهت تبدیل به احسن امکانات دانشگاه فرهنگیان  با همکاری شهرداری تهران وارد می شود .

طرح پیشنهاد الگوی پذیرش دانشجوی پیوسته با توجه به ماهیت تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود .

 

منبع: استانداری تهران

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.