کد خبر : 104148

نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته بخش عمده ای از در آمدهایی که از طریق فروش نفت بدست می آمد به سبب تحریم و محدودیت ها به صورت مبادله کالا انجام می شد که دراین زمینه دولت و مسؤولان ناخودآگاه تن به واردات کالا داده بودند. به […]

نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته بخش عمده ای از در آمدهایی که از طریق فروش نفت بدست می آمد به سبب تحریم و محدودیت ها به صورت مبادله کالا انجام می شد که دراین زمینه دولت و مسؤولان ناخودآگاه تن به واردات کالا داده بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرشهر به نقل از فارس، محمد محمودی شاه نشین امروز در نشست خبری که در فرمانداری ملارد برگزار شد، اظهار داشت: صنعت کشور به دلیل واردات بیش ازاندازه آسیب دیده است که برای گذر از این چالش، ابتدا مردم فرهنگ ترغیب و تشویق برای استفاده از تولیدات داخلی را باید در برنامه های خود داشته باشند و در بعد دیگر نیز با فراهم آوردن شرایط، امکانات و ایجاد صنایع مادر بستر های لازم برای به روز رسانی و افزایش تولیدات را در دستور کارخود قرار دهند.

وی ارتقاء شهر ملارد و قدس به شهرستان را تنها بر روی کاغذ برشمرد و افزود: شهرهای ملارد و قدس فقط در کاغذ به شهرستان ارتقاء یافتند ومتاسفانه با گذشت سال های متوالی از زیرساخت های عمده عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و… رنج می برند و طعم شهرستان شدن این منطقه را شهروندان نچشیدند.

نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی به پیگیری برای رفع مشکلات مسکن مهر صفادشت نیز اشاره کرد و گفت: پیگیری های خوبی برای ارائه خدمات در زمینه های سرانه های آموزشی، بهداشتی و… در مسکن مهر صفادشت در دستور کار ما بوده و خوشبختانه با توجه به قولی که به شهروندان ساکن دراین منطقه داده بودیم اقدامات خوبی انجام شده که امیدواریم در آینده ای نزدیک بخش عمده ای از این مشکلات مرتفع گردد.

وی توجه به توسعه شهرک های صنعتی را نیز از جمله برنامه ها برشمرد وافزود: شهر و شهرک های صنعتی زنده هستند و نیاز به توسعه و رشد دارند که دراین راستا در سال ۹۶ اقداماتی برای سرعت بخشیدن در پروژه های احداث شهرک صنعتی شهریار و ملارد در نظر گرفته شده است.

محمودی شاه‌نشین ادامه داد: بیمارستان های قدس، ملارد و شهریار نیز پیشرفت های خوبی داشته اند و امیدواریم با بهره برداری از این پروژه ها بخش عمده ای از نیازهای خدمات بهداشتی و درمانی منطقه مرتفع گردد.

وی یاد آور شد: شهرستان های شهریار، قدس و ملارد با وجود کاستی های فراوان در حوزه های مختلف پروژه های خوبی هم در دست اجرا دارند امیدوارم با بهره برداری از این پروژه ها بخش عمده ای از موانع مرتفع گردد.

درآمد حاصل از یارانه به خوبی مدیریت نشد

نماینده مردم شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی به نبود برنامه مدیریت شده برای درآمدهای حاصل از یارانه پرداخت و گفت: متاسفانه شعار” یارانه کشور را فلج نمود” در بین مسئولان و مردم رایج شد علی رغم اینکه می توانستیم با درآمد حاصل از آن بسیاری از مشکلات را مرتفع نماییم.

وی ادامه داد: در آمد حاصل از یارانه به افراد بی نیاز هم تعلق گرفت این در حالی است که می توانستیم با پرداخت ۵۰ درصد آن به نیازمندان واقعی و مابقی را در زمینه های حمل نقل های ریلی و غیره هزینه کنیم و بهترین عملکرد را داشته باشیم.

محمودی شاه‌نشین در خصوص الحاق شهرستان  قدس به استان تهران نیز گفت: الحاق شهر قدس به استان تهران را می توان به عنوان فرصت و تهدید تعریف نمود تهدید از آن منظر که شهروندان نمی توانند در امورات و مشکلات دخیل باشند و دستیابی به امکانات و بودجه استان تهران نیز از مزایای این امر خواهد بود.

از احدی در انتخابات شوراها حمایت نخواهیم کرد

رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در مجلس شورای اسلامی گفت: بنا به مسئولیت خطیری که برای ما واگذار شده است در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به جز وظایف قانونی از هیچ احدی حمایت نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: تشویق و ترغیب شهروندان برای گرمی تنور انتخابات و حضور حداکثری از جمله اولویت های ما در انتخابات خواهد بود.

ادارات خاموش پاسخگوی خبرنگاران باشند

محمودی شاه نشین در بخش دیگری از نشست خبری به موضوع بی اعتنایی برخی از مدیران ادارات نسبت به اطلاع رسانی در رابطه با عملکردها اشاره کردو افزود: اطلاع رسانی یکی از موضوعات مهم عملکرد هر مجموعه ای است و مدیران خاموش باید خواسته ها و مشکلات را مطرح نمایند واز عملکرد خود برای شفاف سازی افکار عمومی اطلاع رسانی کنند.

وی ادامه داد: بنده تاکید بر پاسخگو بودن مدیران در مقابل خبرنگاران داشته ودارم و از طریق نمایندگان کل پیگیر خواهیم بود.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  1. مهران قاسمی گفت:

    .به اسحضار می رساندمتاسفانه امتیاز دادن بعضی از اعضای شورای اسلامی شهر قدس علاوه بر فاجعه بودن .حقوق وامنیت زندگی دیگران را سلب کرده است . یک نمونه ،فردی به نام –ع- پ– .در شهر قدس .انتهای خ.عمارت بعداز مجتمع فرهنگیان پ۶۴/اقدام به ساخت قاچاق سه طبقه بر روی ساختمان بیش از ۲۷سال ساخت ویک باب مغازه به صورت قاچاق شبانه وروزهای تعطیل نمود با اطلاع مرم به شهرداری .متاسفانه علاوه براینکه هیچ اقدامی نشد بلکه سبب شد یک باب مغازه هم بزند .واین فردشرور که همسایه هارا به ستوه آورده خودرا مامور نیروی انتظامی معرفی می کند .که نانوای لوا شی محل را بیخودی چنان اذیت کرد بیچاره از زندگی داشت ساقط می شد .این فرد خلافکار خود را منتسب به آقای مهندس محمدزاده پودینه (شورا)می داند که با دلالی بنگاه معاملاتی پارسیان در خیابان قدس شهید عالمی (که «هم پودینه است وخودرا منتسب به پودینه عضو شورا میداند) هچنان با خلاف وتبانی کارخود را پیش می برند.هیچکس هم پاسخگوی مردم محل نیست