کد خبر : 114931

دادستان شهرستان ملارد با اشاره به کاهش جرایم در شهرستان ملارد گفت: دستگاه قضایی از تبدیل شدن ملارد به بارانداز جرایم در سطح استان جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرشهر، با اشاره به کاهش رخدادهای مربوطه به بروز جرایم و ناامنی در شهرستان ملارد نسبت به سال گذشته اظهار داشت: با همراهی مردم و تعامل سازنده مسئولان در شهرستان اکنون در وضعیت مطلوبی قرار داریم که همچنان تلاش داریم تا با بهره‌گیری از ضوابط قانونی، حوزه امنیت را بیش از پیش بهبود بخشیم.

وی با اشاره به ترمیم بسیاری از نیازها و ملزومات بهبود امنیت در شهرستان ملارد بیان کرد: یکی از برجسته‌ترین موضوعات در بحث امنیت، آموزش و فرهنگ‌سازی در مسیر پیشگیری است که طبق تدوین برنامه‌ای مشخص سطح مطلوبی از این اقدامات با همراهی دستگاه‌های مربوطه در شهرستان صورت گرفته است تا شهروندان هرچه بیشتر امنیت و احساس امنیت را در شهرستان لمس کنند.

دادستان شهرستان ملارد در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در کنار دستگاه قضا، ستاد امر به معروف و نهی از منکر و بسیاری دیگر از نهادهای فرهنگی و اجتماعی نیز اقدامات مطلوبی را ارائه داده‌اند؛ اما همچنان برخی معضلات همچون بیکاری و اعتیاد وجود دارند که بر شرایط مطلوب تأثیرگذار هستند.

جبله با اشاره به تأثیر مهاجرت‌ها بر شرایط امنیتی ملارد گفت: این شهرستان به واسطه مهاجرپذیری و موقعیت حاشیه‌ای که در پایتخت دارد، گاهاً تبدیل به بارانداز جرایم در سطح استان می‌شود، که این موضوع بیشتر به جهت وجود میزان بالایی از باغات در این شهرستان است که مالکان آن عمدتاً در خارج از این شهرستان حضور داشته و از ملک خود به عنوان تفرجگاه شخصی بهره می‌گیرند.

وی با تأکید بر حضور دادستانی و رئیس دادگستری در روزهای تعطیل در شهرستان برای رصد مستمر مسائل امنیتی و حقوقی اظهار داشت: به جهت وجود جمعیت سیال در شهرستان که برخی مواقع به بیش از هزاران نفر در هر شامگاه می‌رسد، برقراری شرایط مطلوب قدری سخت می‌شود، در این راستا در سال گذشته با ۱۵مورد پارتی که در باغات برپا شده بود، برخورد جدی قضایی و انتظامی صورت گرفت و سبب شد که امروز شهرستان در این زمینه برای مجرمان ناامن شود.

دادستان شهرستان ملارد همچنین بیان کرد: موضوع اشتغال و نبود زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی مهّم‌ترین دلیل بروز جرایم است، که لازم است مورد توجه جدی نهادها و دستگاه‌های مربوطه چه در شهرستان و چه در استان و فراتر از آن قرار بگیرد تا شرایطی مطلوب‌تر فراهم شود.

جبله در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه قضا مقتدرانه در برابر هرگونه بی‌قانونی ایستاده و در کنار این مهّم تلاش خود را برای بهبود هرچه بیشتر شرایط با فراهم کردن زیرساخت‌های آموزشی و فرهنگی در شهرستان پیگیری می‌کند تا جرایم به کمترین میزان خود برسد.

منبع: تسنیم
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.