کد خبر : 152425

استاندار تهران با تأکید بر افزایش برگشت‌پذیری مالیات به استان گفت: برش فصلی رشد درآمدهای مالیاتی به نفع استان تهران است.

به گزارش خبرشهر، انوشیروان محسنی بندپی امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: تأمین منابع مالی و مدیریت کشور در این شرایط بسیار سخت است و اینکه ۲۷ میلیارد تومان اعتبارات تملک دارایی در اختیار دستگاه‌ها قرار می‌گیرد نشان‌دهنده برنامه‌ریزی مناسب است که توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

استان تهران پس از سیستان و بلوچستان کمترین سرانه آموزشی را دارد

وی بیان کرد: استان تهران در حوزه‌های مختلف محدودیت دارد، تهران به ظاهر پایتخت است اما از یک محرومیت و عقب‌ماندگی تاریخی رنج می‌برد در مورد سرانه‌های آموزشی بعد از سیستان و بلوچستان کمترین سرانه را داریم و در بعد درمانی نیز سرانه تخت بیمارستانی در شهرستان‌های استان ۰٫۶ به‌ازای هر ۱۰۰۰ نفر و در شهر تهران ۱٫۶ دهم به‌ازای هر ۱۰۰۰ نفر است.

استاندار تهران همچنین ادامه داد: انواع آلاینده‌های نوپدید و نوظهور در تهران هستند و همچنین ۵۵۰ هزار اتباع بیگانه طبق سرشماری سال ۹۵ در تهران حضور دارند که ۲  برابر این تعداد غیرمجاز هستند و تهدیدهای بسیاری به همراه دارند، علاوه بر این نسبت به جمع‌آوری و پذیرش کودکان خیابانی اقدام شده که اکثریت آن‌ها اتباع بودند در واقع قاچاق کودک از سمت کابل به تهران به شکل برنامه‌ریزی شده انجام می‌شود.

میانگین برداشت محصولات کشاورزی در استان تهران ۳ برابر میانگین کشوری است

محسنی بندپی با بیان اینکه علی‌رغم این سختی‌ها استان تهران در زمینه‌های مختلف پیشرفت‌های خوبی دارد عنوان کرد: دانشگاه‌های تهران بهترین خدمات را ارائه می‌دهند، میانگین برداشت محصولات کشاورزی در استان تهران در هر هکتار ۳۰ تن است در حالی است که میانگین کشوری ۱۰ تن در هر هکتار می‌باشد و ۳ هزار و ۵۵۰ هکتار کشت گلخانه‌ای داریم که برداشت محصول آن ۵۰۰ تن در هر هکتار است.

وی سپس گفت: در سال ۹۷ نخستین بار روزهای پاک تهران بیشتر بوده و اکنون مسیر مشخص شده است و شهرداری موظف و مکلف است که در حوزه مقابله با آلودگی هوا و پسماندها ورود جدی داشته باشد ضمن اینکه جهت حفظ اشتغال موجود شرایطی فراهم شده که کارگروه‌ها مشکلات بنگاه‌های اقتصادی را برطرف کنند همچنین ادارات کل مالیاتی استان تهران در اخذ مالیات رتبه نخست را دارند‌.

جلوی هرگونه همایش‌های غیرمتعارف از بودجه بیت‌المال گرفته می‌شود

استاندار تهران در ادامه با اشاره به سیاست‌های راهبردی استان تأکید کرد: جهت‌گیری سیاست‌های بودجه‌ای، تجهیز منابع، ساماندهی درآمد اختصاصی باید به سمتی پیش رود که اثربخشی آن بیشتر شود و مشوق‌هایی که نظام انگیزشی درآمد را بالا ببرد محوریت پیدا کند.

محسنی بندپی ادامه داد: باید جلوی هرگونه هزینه‌های غیرمتعارف و همایش‌های غیرمتعارف از بودجه بیت‌المال گرفته شود تا شفافیت در دستگاه‌های استان تهران نهادینه شود.

استان تهران در زمینه ارزش افزوده رتبه ششم را دارد

وی همچنین تصریح کرد: میزان ارزش افزوده تنها ۶۳ میلیارد تومان برای استان تهران درنظر گرفته شده که رتبه ششم را داریم، همچنین در مالیات استان تهران ۲٫۵ درصد برگشت‌پذیری دارد که تقاضا داریم در این زمینه‌ها عنایت بیشتری شود.

استاندار تهران ادامه داد: اگر تفویض اختیار شود و میزان رشد درآمدهای مالیاتی برش فصلی داشته باشد بسیار به نفع استان تهران است همچنین اگر ادارات کل مالیات، مالیات معوق را وصول مشکلات استان تهران برطرف می‌شود.

محسنی بندپی در پایان خاطرنشان کرد: درآمدهای اقتصادی ادارات نیز باید به گونه‌ای باشد که سبب پیگیری اقدامات شود از سوی دیگر فاصله ستاد و صف در استان تهران ما را رنج می‌دهد بنابراین کمک کنید کارهای نوین را پیش بگیریم و الگو و پایلوت کشوری باشیم.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.