کد خبر : 125948

ریاحی تصریح کرد: در حال حاضر چند بانک متفاوت به اعطای وام ۲۰۰ میلیون تومانی به متقاضیان جامعه ایثارگری اقدام می‌کنند و کارمزدهای ۱۰ تا ۱۵ درصدی را برای این مبلغ در نظر می‌گیرند و در صدد هستیم تا در سال جدید با بانک‌هایی قرارداد منعقد کنیم که وام ۲۰۰ میلیون تومانی را با کارمزد ۸ درصدی ارائه کنند.

به گزارش خبرشهر، رضا ریاحی مدیر عامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشریح چگونگی ارائه خدمات صندوق اشتغال و کارآفرینی پرداخت و اظهار کرد: صندوق اشتغال و کار آفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگراندر نیمه دوم سال  ۹۴ کار خود را با ابلاغیه مصوبه دولت در خصوصقانون جامع ایثارگران، در راستای ارائه خدمات به جامعه ایثارگری آغاز کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: اعضای هیئت امنای صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران شامل وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر دفاع و همچنین وزیر اقتصاد است و خدماتی که توسط این صندوق ارائه می‌شود، والدین شهدا، فرزندان و همسر شهدا را در برمی‌گیرد.

مدیر عامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: جانبازان و فرزندان آن‌ها با هر درصدی از جانبازی می‌توانند از تسهیلات صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد بهره‌مند شوند و این خدمات آزادگان و فرزندان آن‌ها را نیز شامل می‌شود.

ایجاد بیش از ۶ هزار فرصت شغلی در سال ۹۶

ریاحی در ادامه تاکید کرد: در تلاش هستیم که شرایطی پیش آید تا افراد درجه یک خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان مثل خواهر و برادر آن‌ها نیز بتوانند از خدمات و تسهیلات صندوق اشتغال و کار آفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران استفاده کنند و امیدواریم این موضوع به زودی به اساس نامه قانون جامع خدمات ایثارگری اضافه شود.

وی همچنین به تشریح خدمات ارائه شده صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال گذشته پرداخت و گفت: در سال ۹۶ بیش از ۶ هزار فرصت شغلی برای جامعه ایثارگری ایجاد شد و مبلغ ۱۵۷ میلیارد تومان نیز به موضوع اعطای وام اشتغال اختصاص داده شد.

مدیر عامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: حداقل مبلغ وام پرداختی اشتغال به متقاضیان ۲۰ میلیون تومان و حداکثر آن ۲۰۰ میلیون تومان است و وام‌های اعطا شده ۳۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد به جامعه ایثارگری اعطا می‌شود.

ایجاد تسهیل در روند اعطای وام اشتغالزایی به جامعه ایثارگری

ریاحی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر چند بانک متفاوت به اعطای وام ۲۰۰ میلیون تومانی به متقاضیان جامعه ایثارگری اقدام می‌کنند و کارمزدهای ۱۰ تا ۱۵ درصدی را برای این مبلغ در نظر می‌گیرند و در صدد هستیم تا در سال جدید با بانک‌هایی قرارداد منعقد کنیم که وام ۲۰۰ میلیون تومانی را با کارمزد ۸ درصدی ارائه کنند.

وی اضافه کرد: ارتقاء و ایجاد تسهیل بیشتر در خدماتی که به جامعه ایثارگری ارائه می‌شود، از جمله اهدافی است که صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران دنبال می‌کند.

مدیر عامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: سعی بنیاد بر این است که وام‌های اشتغال آفرینی، به صورت قرض الحسنه به جامعه ایثارگری ارائه شود و کارمزد این وام‌ها را تا حد امکان کاهش خواهیم داد.

 

منبع: افکار نیوز

 

 

مطالب مرتبط:

معاونان اداره کل بنیادشهیدشهرستان‌های استان تهران با ایثارگران شهریار دیدار کردند

هدف از تشکیل کارگروه ایثارگران رسیدگی تخصصی به امور ایثارگران است

سخنرانی پیش ازخطبه های نمازجمعه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بمناسبت روز شهدا

دهمین جلسه ستادشاهدوایثارگران آموزش وپرورش درشهریاربرگزارشد

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.