کد خبر : 145959

محمودی نماینده مردم شهرستانهای حوزه مشق در مجلس در نشست مشترک با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران قضاوت مسائل مختلف را به مردم بسپارند و خود در مقام قضاوت ننشینند و همیشه خبرنگار و تحلیل گر باقی بمانند.

به گزارش خبرشهر،  نشست مشترک طاهری فرماندار شهرستان شهریار و محمودی نماینده مردم شهرستانهای شهریار و قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران و اصحاب رسانه با حضور علی پناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهریار در محل فرمانداری شهریار برگزار شد.
بنا بر این گزارش؛ محمودی نماینده مردم شهرستانهای شهریار و قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با خیر مقدم به خبرنگاران حاضر در جلسه، با بیان اینکه در جاهاییکه خبرنگاران به عنوان مخبرین خبر، با صداقت، بدون جهت گیری، قضاوت ها و پیش داوری ها ورود کردند آثار بسیار خوبی در تصمیمات مسئولین و مدیران گذاشته است اظهار داشت: در این مسیر کوتاهی از کسی سر نزده است و مسئولین با توجه به انتقادات و پیشنهادات و ترتیب اثر آنها در جهت بهبود اوضاع تلاش کردند.
نماینده حوزه مشق در مجلس با اشاره به اینکه خبرنگاران دو وظیفه اصلی کشف حقایق و اطلاع رسانی آن و همچنین تحلیل گری مسائل را بر عهده دارند تشریح کرد: بدنبال تحلیل گری قضاوت وجود دارد که به اشخاص برمیگردد و زمانیکه به این نقطه میرسد قطعا راه پاسخگویی و دفاع از طرف مقابل وجود دارد و اگر تحلیل گری در راستای تخریب و تضعیف افراد میباشد این اختیار به طرف روبه رو از طرف قانون داده شده که از طریق مراجع قضایی پیگیری کند اما این به معنای تحت پیگرد قانونی قرار دادن خبرنگاران نیست.
محمودی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شهرستان شهریار حقوق خبرنگاران بخوبی رعایت شده است و همواره از این قشر حمایت شده است و در مجموع در سه شهرستان شهریار و قدس و ملارد از اصحاب رسانه در فضاهای مجازی و حقیقی بخوبی دفاع شد و با وجود اینکه ما میدانیم شغل خبرنگاری مهم و سخت میباشد و افراد فعال در این حوزه هوش بسیاری برای تحلیل و بررسی موضوعات مختلف دارند.
نماینده مردم شهریار در انتها افزود: مجلس به جهت وظیفه خطیر و ارزشمند این قشر تاثیر گذار از آنها دفاع میکند به شرط آنکه خبرنگاران در مقام قضاوت ننشینند و همیشه خبرنگار و تحلیل گر بمانند و خبر را برای قضاوت به مردم بسپارند و با شناخت درست رسالت خود، هیچگاه نظرات خود را به مردم تحمیل نکنند.

 

منبع: فرمانداری شهریار

 

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.