کد خبر : 111892

حفظ، تولید و توسعه فضای سبزبه عنوان ریه تنفسی شهرها با توجه به کارکرد حیاتی ،زیست محیطی ، تفریحی و بهداشتی آن دارای اهمیت بوده و یکی از شاخص های توسعه شهری قلمداد می گردد.

به گزارش خبرشهر، مهندس احسان درخشان نسب سرپرست شهرداری شهریار با اشاره طرح های در دست توسعه فضای سبز در شهریار گفت: توسعه شهری  وشهر نشینی  و پیچیدگی های معضلات زیست محیطی آنها موجودیت فضای سبز و گسترش آن راضروری می سازد. شهرها به عنوان کانون های تمرکز فعالیت و زندگی انسان ها برای اینکه بتوانند به توسعه پایدار دست یابند  ،ضروری است به سمت حفظ و توسعه فضای سبز حرکت کنند.

وی افزود:در همین راستا پیگیری و مذاکره  با اداره اوقاف شهریاردر خصوص تملک یک قطعه باغ به مساحت ۲۴هزار مترمربع در میدان بسیج  برای ایجاد پارک باغ ومذاکره با موقوفه  زمینی به مساحت ۶۰ هکتار در سه راهی ابراهیم آباد جهت تملک و ایجاد مجموعه گردشگری ، تفریحی، ورزشی فرهنگی ، آموزشی و باغ پرندگان در جریان است.

وی افزود: در هفته دولت نیز پارک بزرگ باغ امیر کبیر به مساحت ۷ هکتار و با اعتباری بالغ بر سه ونیم میلیارد تومان در جهت تحقق اهداف شهرداری به بهره برداری رسید .که امید است با ادامه این رویکرد شاهد تولید،حفظ و گسترش فضای سبز و جلب رضایت شهروندان در شهریار باشیم.

 

منبع: شهرداری شهریار

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.