کد خبر : 118414

سبد حمایت غذایی دولت قرار است افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را پوشش دهد، موضوعی که حتما واقع می شود اما زمان آن به دلیل کمبود نقدینگی هنوز مشخص نیست.

به گزارش خبرشهر، مریم السادات میرمالک ثانی، مدیرکل دفتر حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با حضور در برنامه گفت گوی ۱۸:۳۰  شبکه خبرگفت: قرار است طی دو ماه آینده سبد غذایی توزیع شود.

او افزود: قبل از سال ۹۲ بسته های حمایتی دولت تحت عنوان کوپن توزیع می شد اما از سال ۹۲ سبد کالا جایگزین شد که با مشکلاتی همراه بود از جمله عدم تعادل در عرضه و تقاضا، عدم شفافیت، اختلاف حساب و غیره.

میرمالک ثانی گفت: در دوره های قبل شناسایی دقیقی وجود نداشت و تقریبا همه افراد مشمول سبد کالا شدند اما در طرح جدید تنها افزادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و نیز کسانی که به عنوان نیازمند شناسایی شده اند مشمول دریافت این سبد می شوند.

وی گفت: افرادی که معتقد هستند نیازمند دریافت این بسته حمایتی هستند می توانند با مراجعه به بهزیستی و کمیته امداد درخواست خود را داده تا پس از بررسی ها و در صورت تایید مشمول دریافت این سبد شوند.

مدیرکل دفتر حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: میزان این بسته حمایتی برای هر فرد ۳۰ و برای خانوارها تا سقف ۱۲۰ هزار تومان است که به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود تا آنها با مراجعه به فروشگاه های طرف قرارداد متناسب با نیازشان کالای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی افزود: در تهران ۹ فروشگاه شامل رفاه، شهروند، اتکا و … جزو فروشگاه های طرف قرارداد ما به حساب می آیند.

میرمالک ثانی گفت: در دور قبل که سبد به صورت کالا بود ما با مشکلات زیادی از جمله فساد کالا و غیره مواجه شدیم.

مدیرکل دفتر حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این حداقل سبد مطلوب است که افراد می توانند براساس آن خوراک مورد نیاز خود را تامین کنند، ما تاکنون ۱۸ هزار میلیارد تومان برای این طرح اختصاص داده ایم، این تامین اعتبار بطور قطع انجام می شود اما زمان پرداخت آن هنوز مشخص نیست.

مدیرکل دفتر حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بحث تامین اعتبار مهمترین دغدغه ماست و ما در مابقی مراحل با مشکلی مواجه نیستیم.

وی با اشاره به شاخص جهانی گرسنگی اضافه کرد: شاخص جهانی گرسنگی چهار مولفه دارد سوء تغذیه، لاغری، مرگ و میر و کوتاهی قد کودکان زیر ۵ سال و شاخصه ایران در این زمینه رتبه ۴ در بین کشورهای موفق در کنترل گرسنگی است که رتبه ممتازی به حساب می آید.

 

منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.