کد خبر : 126095

: ملحق شدن من به گروه تولید سریال بچه مهندس برای من خطرناک است چون اگر فصل دوم مجموعه بچه مهندس خوب شود به پای خوب بودن و استقبال فاز یک گذاشته می شود و اگر بد باشد به پای بازنویسی کار و پیوستن من به عوامل تولید سریال گذاشته می‌شود.

به گزارش خبرشهر، حسن وارسته فیلمنامه‌نویس سینما و تلویزیون درباره سریال “بچه مهندس” گفت: بنده به تازگی به عوامل فاز دوم سریال بچه مهندس ملحق شدم تا گروه نویسنده را در نگارش همراهی کنم. متن فاز دوم سریال نوشته شده و مربوط به دوران نوجوانی شخصیت‌های اصلی سریال است.

وی در همین راستا افزود: در فاز دوم سریال بچه مهندس کارگردان و کارشناسان سیما فیلم به این نتیجه رسیدند که قصه باید وسیع‌تر و مناسب با حال و هوای دوران نوجوانی شخصیت های داستان شود، بنابراین من به مدت یک هفته است که مسئولیت بازبینی فاز دوم را برعهده گرفته‌ام.

این نویسنده با اشاره به حساسیت‌های متن فاز دوم سریال “بچه مهندس” اظهار کرد: به دلیل تخصصم در ژانر طنز و کودک و نوجوان، علاوه بر بازنویسی فیلمنامه قصه، چند قسمت نیز باید به سریال اضافه کنم تا آن فضای ماجراجویانه نوجوانی را که پر از سوال است را به تصویر بکشم.

وارسته ادامه داد:  فاز یک سریال بچه مهندس از لحنی برخوردار بود که باید فصل دوم را نیز براساس نوع روایت در فصل اول جلو ببریم تا ناگهان ساختاری متفاوت از فصل قبل رقم نخورد. هدفم علاوه بر حفظ لحن و ساختار شخصیت‌ها که در فصل یک وجود داشت این است تا دغدغه‌هایی که مخاطب درباره یک نوجوان دارد را مطرح کنم.

وی درباره ابعاد شخصیت جواد در فاز دوم سریال بچه مهندس توضیح داد: جواد شخصیتی است که به دنبال کشف معماهاست اما او در سن کودکی یعنی فاز اول سریال چون آزادی عمل زیادی نداشت نمی توانست به دنبال جواب سوال هایش برود اما در فاز دوم که مربوط به سنین نوجوانی اوست جسورانه تر به سمت حل مشکلات و دریافت جواب سوالات خود می‌رود.

وارسته درباره بازنویسی فاز سوم سریال بچه مهندس افزود: سجاد ابوالحسنی در حال نگارش فاز سوم سریال بچه مهندس است و شاید گروه تولید به این نتیجه برسند که با وجود وی نیازی به بازنویسی فاز سوم توسط من نباشد، گرچه ابوالحسنی فیلمنامه فاز دوم را در فضایی پرشتاب و بدون زمان کافی نوشت اما برای نگارش فاز سوم زمان کافی وجود دارد تا فصل سوم مانند فصل اول از متنی خوب برخوردار باشد.

وی درباره رابطه شخصیت “جواد” و “مژگان” در فاز دوم سریال بچه مهندس اظهار کرد: بدون شک چون آرزوهای کودکی در دوران نوجوانی ادامه دارد به شکلی در متن آرزوها را گنجانده و به نگارش در می آوریم تا مخاطب با فاز دوم سریال همراه شود.

وارسته با اشاره به استقبال مخاطب از فاز دوم سریال بچه مهندس خاطرنشان کرد: استقبال از مخاطب نیازمند فراهم شدن شرایط متعددی است. ملحق شدن من به گروه تولید سریال بچه مهندس برای من خطرناک است چون اگر فصل دوم مجموعه بچه مهندس خوب شود به پای خوب بودن و استقبال فاز یک گذاشته می شود و اگر بد باشد به پای بازنویسی کار و پیوستن من به عوامل تولید سریال گذاشته می‌شود. بنابراین من یک کار جسورانه که ریسک به حساب می آید را انجام دادم.

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.