کد خبر : 110306

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: پروژه پل تقاطع غیر هم‌سطح شهرستان قدس نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اما این مقدار اعتبار تزریق ‌شده نسبت به پیشرفت فیزیکی پروژه بسیار کم است. به گزارش خبرشهر، سید مهدی محمدی امروز در جلسه بررسی وضعیت پیشرفت فیزیکی پل تقاطع غیرهم‌سطح قدس که با حضور رئیس […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: پروژه پل تقاطع غیر هم‌سطح شهرستان قدس نزدیک به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اما این مقدار اعتبار تزریق ‌شده نسبت به پیشرفت فیزیکی پروژه بسیار کم است.

به گزارش خبرشهر، سید مهدی محمدی امروز در جلسه بررسی وضعیت پیشرفت فیزیکی پل تقاطع غیرهم‌سطح قدس که با حضور رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان و سایر رؤسای ادارات در محل فرمانداری قدس برگزار شد، اظهار داشت: پروژه پل تقاطع غیر هم سطح یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های این شهرستان است که به ‌عنوان یک پروژه ملی در سال ۸۷ عملیات احداث آن آغاز شد.

وی افزود: پروژه ورودی شهرقدس پروژه‌ای ملی بوده و وزارت راه و شهرسازی مسئول تخصیص اعتبار و تکمیل آن است که متأسفانه تغییر دولت و عدم پیگیری‌های منسجم و کمبود نقدینگی در کشور سبب به دراز کشیدن این پروژه و بالطبع سبب نارضایتی و انتقاد شدید شهروندان شده است

فرماندار قدس ضمن تعجیل بر ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از این پل تصریح کرد: شهرستان قدس تنها یک موزائیک با تهران فاصله دارد و طولانی شدن روند پیشرفت پروژه در همسایگی پایتخت جلوه‌ خوبی ندارد و انتظار ما این است که این پروژه در اولویت تمام اقدامات قرار گیرد، تا با تأمین اعتبار بتوان رضایت شهروندان را جلب کرد.

در ادامه این جلسه مجیدرضا نصرالله‌نژاد مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: تاکنون قریب به ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این پروژه تزریق‌ شده که نزدیک به ۸۰ درصد هم پیشرفت فیزیکی داشته است؛ اما این مقدار اعتبار تزریق ‌شده نسبت به پیشرفت فیزیکی پروژه بسیار کم است.

وی افزود: متأسفانه تفاهم‌نامه فی‌مابین شهرداری و اداره راه و شهرسازی که در سابق منعقد شده بود، عملاً به دلیل عدم تأمین و تخصیص اعتبار اجرایی نشده است. امیدوارم با هماهنگی فرمانداری قدس و سازمان برنامه و تأمین اعتبارات لازم پروژه را به سرانجام برسانیم.

نصرالله‌نژاد با بیان اینکه معضل اصلی عدم پیگیری پروژه کمبود اعتبار است تصریح کرد: تا زمانی که اعتبار برای پروژه تزریق نشود، پروژه عملاً پیشرفتی نخواهد داشت و راهکار اصلی در این زمینه نیز تنها عمل به تفاهم‌نامه فی‌مابین شهرداری و اداره راه و شهرسازی، تخصیص اعتبار از سوی کمیته برنامه‌ریزی شهرستان و در نهایت تزریق نقدینگی و اعتبار ملی از سوی دولت است.

 

 

منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.