کد خبر : 121187

استاندار تهران از تبدیل یکی از معادن مستقر در شهرستان قدس به بوستان عمومی با تأیید وزارت نیرو خبر داد.

به گزارش خبرشهر، محمدحسین مقیمی پیش از ظهر امروز در کارگروه عمرانی، زیربنایی و محیط زیست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران که با رویکرد شهرستان قدس برگزار شد  با بیان اینکه تمامی مصوبات این شورا را پیگیری و عملیاتی می‌کنیم خطاب به مدیران اظهار کرد: برای پیگیری و اجرایی شدن مصوبات این شورا در دور بعدی سفرهای شهرستانی این جلسات را تشکیل می‌دهیم با این تفاوت که ماهیت این جلسات از جنس نظارت، پیگیری و اجرایی شدن مصوبات شورای برنامه‌ریزی و توسعه است.

وی خواستار مشارکت حداکثری اعضای جلسه در تصمیم‌گیری‌ها و مصوبات شد و بیان کرد: اگر با طرح یا مصوبه‌ای مخالفت دارید به صراحت نظر خود را اعلام کنید و در صورت تصویب مصوبات باید پیگیر اجرایی و عملیاتی شدن آنها باشید.

استاندار تهران تصریح کرد: با توجه به وجود بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی موجود در شهرستان قدس، طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده این شهرستان از اولویت‌های اول طرح بازآفرینی در استان تهران قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از معادن مستقر در شهرستان قدس با تأیید وزارت نیرو به بوستان عمومی تبدیل شود.

مقیمی در خصوص مدیریت پسماند شهرستان قدس گفت: سایت مدیریت پسماند مستقر در «اخترآباد» به عنوان سایت انتقال زباله شهرستان قدس تعیین می‌شود.

وی از شهرداری شهر قدس خواست، زمینی به مساحت ۱۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع در اختیار اداره‌کل نوسازی مدارس استان تهران برای ساخت مدرسه در این شهرستان قرار دهد.

استاندار تهران اظهار کرد: اداره‌کل منابع طبیعی استان تهران در صورت در اختیار داشتن زمین برای توسعه عرصه‌های فضای سبز اقدام به کاشت نهال و ایجاد کمربند سبز در شهرستان قدس کند.

*رمپ ورودی شهرستان قدس به کرج تا آغاز هفته دولت تکمیل می‌شود

در این جلسه با موافقت و تصویب اعضا، سازمان مسکن و شهرسازی استان موظف شد با نظارت و هماهنگی معاون عمرانی استاندار تهران نسبت به تکمیل روکش آسفالت، طرح روشنایی و خط‌کشی پل ورودی شهرستان قدس تا ٢٩ ماه جاری اقدام کند و رمپ ورودی این شهرستان به شهرستان کرج تا آغاز هفته دولت سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

همچنین سازمان مسکن و شهرسازی استان موظف به ساخت و احداث پل از روستای هفت جوی تا شهر قدس تا سال ٩٨ شد و با پیشنهاد استاندار تهران و موافقت اعضای جلسه مقرر شد، با توجه به ظرفیت رودخانه کرج که از شهر قدس عبور می‌کند، ساماندهی و اجرای طرح فضای سبز حریم این رودخانه با مشارکت شهرداری قدس ظرف مدت ۵ سال عملیاتی شود.

*شهرستان قدس کانون ریزگرد در استان تهران است

همچنین از سوی کیومرث کلانتری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، شهرستان قدس با توجه به استقرار معادن شن و ماسه، کانون ریزگردها در استان تهران شناخته می‌شود و با تصویب و موافقت اعضای جلسه مقرر شد تا به‌منظور جلوگیری از ورودریزگردها معادن مستقر در شهرستان قدس موظف به ایجاد فضای سبز در حریم معدن تحت تملک خود شدند.

همچنین مقرر شد طرح اداره‌کل حفاظت از محیط زیست استان مبنی بر کاهش ساعت کاری معادن در شهرستان قدس در اولین شورای معادن استان مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.

در ادامه این جلسه  رضا گل محمدی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران ظرفیت‌ها و استعداد شهرستان قدس را بی‌نظیر خواند و برای افزایش سرانه ورزشی در این شهرستان خواستار تخصیص بودجه بیشتر شد و افزود: استخر و سالن سرپوشیده روستای «هفت جوی» در آینده‌ای نزدیک در اختیار مردم این روستا قرار خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، استاندار تهران در سیزدهمین سفر شهرستانی خود، صبح دوشنبه به شهرستان قدس در غرب این استان سفر کرده است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.