کد خبر : 116526

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت بودجه و اعتبارات آموزش و پرورش، سال آینده به صورت استانی خواهد شد.

علی الهیار ترکمن در گردهمایی و هم اندیشی ذیحسابان ادارات کل آموزش و پرورش کشور اظهار کرد: همه نظریه پردازان راه توسعه و پیشرفت را در آموزش می بینند.

وی افزود: واقعیت این است که مشکلات آموزش و پرورش لاینحل نیست بلکه از دل مسائل مالی نشات می گیرد که انشالله با تخصص شما بتوانیم اقدام به برطرف کردن مسائل کنیم و زمینه را برای انجام فعالیت های تخصصی آموزش و پرورش ایجاد کنیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در خصوص اجرای بودجه ۱۳۹۶ از سوی وزارت، مبلغی اختصاص داده شد و  اخیرا نیز یکسری ابلاغیه هایی به استان ها ابلاغ شده است.

الهیار ترکمن اعلام کرد: در سال آینده بودجه و اعتبارات آموزش و پرورش به صورت استانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: اصل کار ما، افق تحولی پیش رو است که معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش قصد دارد کار را به بهترین نحو ممکن پیش ببرد.

الهیار ادامه داد: بحث بودجه، پاشنه آشیل های سخت آموزش و پرورش شده است و تا زمانی که منابع لازم برای این کار وجود نداشته باشد نمی توانیم موفقیتی را متصور شویم و به همین جهت بحث بودجه از جمله موضوعات اساسی است که لازم است در تمام زمینه های آن ورود پیدا کنیم.

وزارت آموزش و پرورش از کسری بودجه مزمن رنج می برد که خود معلول عوامل دیگری است. و شروع کسری بوجه به دهه ۶۰ برمی گردد که رشد جمعیت دانش آموزی بسیار بالا بود.

وی با اشاره به اصلاح شکل بودجه ریزی گفت: ما نیاز داریم شکل بودجه ریزی را در آموزش و پرورش تغییر دهیم که نیازمند تخصص است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: هم اکنون در حال تحلیل بسته های خاص برای شیوه های تامین مالی برای آموزش و پرورش هستیم.

وی تصریح کرد: درآمدزایی در آموزش و پرورش به دلایل مختلف امکان ناپذیر است و مدرسه به عنوان واسطه باید منابع بیرون را به فضای داخل وارد کند.

منبع:  وزارت آموزش وپرورش

برچسب‌ها
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.