کد خبر : 122947

نماینده مردم شهریار ، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: میزان بودجه‌های قطره چکانی که گاهاً در حدود ۲ تا ۳ میلیارد است، زمان تحقق این پروژه‌ها را به بیش از ۲۰ سال به تأخیر می‌اندازد.

به گزارش خبرشهر، محمد محمودی شاه‌نشین امروز در جلسه تشکیل هیئت امنا بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان ملارد، ضمن تقدیر از حمایت منطقه‌ای و همچنین حضور پرشور خیرین و تأثیرگذاران اجتماعی در جلسه اظهار داشت: به جهت وجود برخی مشکلات در منطقه و شهرستان ملارد با پدیده‌های متفاوتی روبرو هستیم که یکی از این موارد فقدان بیمارستان است که رفع این نیاز تنها با یکدلی و همراهی عمومی محقق می‌شود.

وی بیان کرد: قرارداد ساخت بیمارستان ملارد در سال ۹۲ منعقد شد و در طول سه سال با پیشرفتی کمتر از ۵ درصد روبرو بود، اما با پیگیری‌های انجام شده در ماه‌های پایانی سال ۹۵ سرعت این پروژه با جذب اعتبارات رشد خوبی پیدا کرد و در سال ۹۶ نیز میزان مطلوبی در حدود ۵ میلیارد تومان اعتبارات جذب شد.

نماینده مردم شهریار ، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی افزود: اما نباید از یاد ببریم که میزان بودجه‌های قطره چکانی که برای این پروژه‌ها وجود دارد گاهاً در حدود ۲ تا ۳ میلیاردی است که زمان تحقق این پروژه را به بیش از ۲۰ سال به تأخیر می‌اندازد.

شاه‌نشین در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه تشکیل هیئت امنا بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی در ملارد می‌تواند راه‌گشا در جذب اعتبارات برای دیگر پروژه‌ها نیز باشد تصریح کرد: شهرستان شهریار نیز با این موضوع در حوزه بهداشتی درمانی روبرو بود که با تشکیل هیئت امنا بیمارستان امام خمینی(ره) توانست اقدامات ارزنده‌ای را رقم بزند و با جذب اعتباری در حدود ۴۵ میلیارد که بیش از ۱۶ میلیارد آن کمک‌های خیرین و مردمی بوده است در مدت ۳۰ ماه توانستند پیشرفت خوبی را شاهد باشند.

وی ادامه داد: در پی تشکیل این جلسه قول‌های مساعدی برای تشکیل هیئت امنا گرفته‌ایم که یکی از این موارد دریافت اعتباری بالغ بر ۱۵میلیارد از ارزش افزوده از استانداری است و همچنین وزیر بهداشت نیز قول مساعد داده‌اند تا صنایع مرتبط با این پروژه را که های‌تک است پیگیری و فعال کند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه وزارت بهداشت تضمین داده است که هر آنچه هیئت امنا بیاورد دو برابر آن را اعتبار تزریق خواهد کرد خاطرنشان کرد: امروز با تشکیل هیئت امنای متخصص و به دور از هرگونه سیاسی‌کاری می‌تواند شرایط خوبی در مسیر جذب کمک‌های نقدی، منقول و غیرمنقول فراهم و نگاه مجموعه بهداشت و درمان به منطقه و این بیمارستان را تغییر دهد.

شاه‌نشین اظهار داشت: استفاده از ظرفیت خیرین شهرستان ملارد و همچنین وجود مردمی سخت‌کوش، همراه و همیشه در صحنه به طور حتم سبب می‌شود که اعتبارات مطلوبی برای بیمارستان جذب شود و شاید در کمترین زمان ممکن و حتی قبل از وعده‌هایی که برای پایان پروژه در سال بعد داده شده است این پروژه به ثمر بنشیند.

 

منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.