کد خبر : 116638

وزیر بهداشت کوبا با اشاره به لزوم توسعه همکاری‌های مشترک دو کشور در زمینه‌های بهداشتی و درمانی گفت: برنامه‌های جامع بهداشتی و درمانی ایران و کوبا زمینه پیشرفت درمانی دو کشور را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرشهر، روبرتو توماس مورالس اوهدا در حاشیه بازدید از شبکه بهداشت یوسف‌آباد و فردوسیه که با حضور علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، نادر توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، فربد عبادی آذر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از مسئولان برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نوع خدماتی که به مردم از طریق سلسله مراتب در مراکز درمانی ارائه می‌شود، می‌تواند نقش موثری در توسعه، رفاه و ارتقاء سطح سلامتی و جلوگیری از وقوع بیماری‌ها داشته باشد.

وی با اشاره به بازدید از مراکز و خانه‌های بهداشت ادامه داد: بر اساس بازدیدی که از خانه‌های بهداشت و مراکز درمانی داشتیم، جهت ارتقاء سطح سلامت و بهداشت مردم نسبت به پیشگیری بیماری‌ها قدم‌های بسیار مثبتی برداشته شده که سبب ارتقاء سلامت مردم شده است.

وزیر بهداشت کوبا تصریح کرد: در سایه ارائه این خدمات و ایجاد مراکز بهداشتی با هدف ارتقاء سلامت و کاهش بروز بیماری‌ها در کشور کوبا نیز در قالب برنامه‌های جامعی که وزارت بهداشت ایران ایجاد کرده، امیدواریم بتوانیم با همکاری بیشتر گام‌های موثری برداریم.

اوهدا در پایان با اشاره به لزوم همکاری‌های مشترک در حوزه بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: امید است با انتقال فناوری و استفاده از تجربیات دو کشور، زمینه توسعه و رفاه دو کشور و حتی منطقه در زمینه‌های بهداشتی و درمانی فراهم شود.

* وزیر بهداشت کوبا از خانه بهداشت یوسف‌آباد و فردوسیه شهریار بازدید کرد

روبرتو توماس مورالس اوهدا وزیر بهداشت کشور کوبا امروز با حضور در شبکه بهداشت درمان یوسف‌آباد و فردوسیه شهریار از این مراکز درمانی و بهداشتی بازدید و در جریان خدمات و اقدامات آن‌ها قرار گرفت.

وزیر بهداشت کوبا همچنین در بازدید از نمایشگاه مشاوره بیماری‌های رفتاری و انیستیتو پاستور ضمن بررسی ظرفیت‌های آموزش علوم پزشکی بر تبادل همکاری‌های مشترک بر ارتقاء حوزه خدمات آموزشی، پژوهشی و بهداشتی و درمانی دو کشور و حتی منطقه تأکید کرد.

منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.