کد خبر : 117100

با حضور ائمه جمعه، فرماندار و اعضای شورای فرهنگ عمومی دومین نشست شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه شهر اندیشه شهریار برگزار شد.

به گزارش خبرشهر، باحضور اعضای شورای فرهنگ عمومی، شهردار و رئیس شورای اسلامی و سایر اعضاء و مدیر عامل شرکت عمران، دومین جلسه شوای فرهنگ عمومی با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی آغاز و در ادامه حجت الاسلام صادقلو مسئول ستاد نماز جمعه اندیشه گزارشی مبسوطی از فعالیتهای ستاد نماز جمعه و دفتر امام جمعه از بدو تاسیس تاکنون درحوزه های گوناگون رابیان نمود.

علی پناه سرپرست اداره و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهریار تیز ضمن تشکر از میزبانی حجت الاسلام مروج امام جمعه شهر اندیشه، در گزارشی به بیان پیگیریهای بعمل آمده دبیرخانه شورا در عملیاتی شدن مصوبات جلسات قبلی پرداخت.

وی از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب با حضور یکصد ناشر در شهر اندیشه بعنوان یک رخداد فرهنگی بمنظور ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در آینده نزدیک خبر داد.

حجت الاسلام مروج امام جمعه شهر اندیشه در سخنانی به موقعیت جغرافیایی و دارا بودن یکصد هزار نفر جمعیت اشاره و وجود بازار ایران اسلامی را با معماری کم نظیر فرصتی جهت شهر اندیشه دانسته که نیاز به توجه بیشتر از سوی مسئولین را میطلبد .

وی در ادامه ساخت کتابخانه جدید را بمنظور ارتقاء فرهنگ مطالعه و پرنمودن اوقات فراغت جوانان، گامی موثر برشمرد.

حجت الاسلام جلیل زاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی و عضو شورا  توضیحاتی در خصوص هیات مذهبی و عملیاتی گردیدن مصوبات جلسه قبلی شورای فرهنگ عمومی را اعلام نمودند.

بازدید از سایت تبیان توسط اعضای شورا و آموزش تکنیکهای سایبری از پیشنهادات وی میباشد.

ناجی فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی نیز در این جلسه با تاکید بر شناسائی آسیبها بیان داشتند میبایست در شورای فرهنگ عمومی به علل آسیب ها ورود نمائیم و در حوزه های مختلف با رویکرد پرداختن به علل آن آسیب شناسی نموده وبه تقویت ارزشهای دینی که ریشه در مذهب دارد حرکت نمائیم .

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی افزود: قانون گریزی یکی از مشکلات جامعه امروزی ما میباشد و میبایست در این حوزه عامل بوده و تبعیت از قانون را ارجح بدانیم. وی عوام فریبی و دروغ پردازی را از آفات جامعه برشمرد که باید مورد اصلاح واقع گردد.

حجت الاسلام و المسلمین سالمی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهریار  باتشکر از میزبانی امام جمعه اندیشه به جمع بندی مطالب و پیشنهادات ارائه شده توسط اعضاء مواردی را بیان داشتند.

دومین  جلسه شورای فرهنگ عمومی با تصویب تعدادی مصوبه به کار خود پایان داد . 

 

منبع: روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهریار  

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.