کد خبر : 115182

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرقدس گفت: با فروشندگان غیرمجاز قرص‌های ترامادول در عطاری‌ها و داروخانه‌ها از طریق مراجع قضایی برخورد می‌شود.

به گزارش خبرشهر، پیرامون اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه در راستای مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: متأسفانه مدّت‌هاست که عطاری‌ها در بحث ارائه خدمات ترک اعتیاد ورود کرده‌اند و در برخی از عطاری‌ها داروهای مخدر از جمله متادون و حتی مواد مخدر به ‌صورت غیرقانونی عرضه می‌شود.

وی با اشاره به توزیع غیرمجاز ترامادول در عطاری‌ها و داروخانه‌ها بیان کرد: قطعاً با مشاهده و تخلف و توزیع غیرمجاز قرص‌های ترامادول در عطاری‌ها و داروخانه‌ها از طریق مراجع قضایی برخورد قانونی و قاطعی صورت می‌گیرد و براساس قانون و مقررات مرتبط با داروهای غیرمجاز با آن‌ها برخورد می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قدس با اشاره لزوم به بازدید از عطاری‌ها افزود: در این مقوله تقاضا داریم صنف عطاری حتماً نظارت مبسوطی بر عملکرد عطاری‌ها داشته باشد و نیروی انتظامی نیز از نظر مباحث رسیدگی به عرضه مواد مخدر در عطاری‌ها بررسی‌های خود را تشدید کند.

میرشریفی تصریح کرد: ۴۰۰ نفر در راستای نظارت از عطاری‌های سطح شهرستان آموزش‌ دیده‌اند، و قطعاً متخلفان منتظر عواقب ناشی از فروش قرص ترومادل و سایر داروهای غیرمجاز اعتیادآور باشند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به فعالیت مرکز درمانی امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: بیش از ۳۲۰ مورد آزمایش اعتیاد در مرکز امام خمینی(ره)‌ شهرقدس انجام داده‌ایم که در این جامعه آماری ۳ درصد این آزمایش‌ها مثبت بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در ادامه اظهار داشت: پایین بودن سطح آگاهی‌های خانواده، جوانان و نوجوانان از عواقب سوءمصرف موادمخدر و عدم آشنایی خانواده‌ها از عوامل گرایش نسل جوان به مواد مخدر است.

میرشریفی در پایان با تأکید بر اینکه آسیب‌های اجتماعی از اصلی‌ترین دلایل افراد برای گرایش به سمت مواد مخدر است خاطرنشان کرد: آگاهی‌بخشی و بسترسازی در جامعه به منظور اقدامات پیشگیرانه توسط تمام دستگاه‌های خدماتی در سطح شهرستان یک ضرورت است.

 

منبع: تسنیم

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.