کد خبر : 133109

در پایان بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸، کاروان “خودباوری و امید” ایران در رده سوم جدول مدالی قرار گرفت که این بهترین رتبه ایران در ادوار بازی‌های پاراآسیایی است.

به گزارش خبرشهر، سومین دوره از بازی‌های پارا آسیایی در جاکارتای اندونزی به پایان رسید و ایران با ۵۱ مدال طلا، ۴۲ نقره و ۴۳ برنز در رده سوم جدول مدالی قرار گرفت. ایران در این دوره از بازی‌ها فراتر از پیش بینی ها عمل کرد و نه تنها یک پله صعود داشت که حتی برای رده دومی نیز با کره جنوبی رقابت کرد اما در نهایت تنها با ۲ مدال طلا کمتر از کره جنوبی در رده سوم ایستاد. این بهترین جایگاه ایران در ادوار بازی‌های پاراآسیایی است.

چین با ۱۷۲ مدال طلا، ۸۸ نقره و ۵۹ برنز و کره جنوبی با ۵۳ مدال طلا، ۴۵ نقره و ۴۷ برنز در رده های اول و دوم ایستادند. ژاپن با ۴۵ طلا، ۷۰ نقره و ۸۳ برنز در رده چهارم ایستاد که ایران بالاتر از ژاپن در رده سوم قرار گرفت.

ایران در بازی‌های پارا آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو، با ۲۷ مدال طلا، ۲۴ نقره و ۲۹ برنز و در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون با ۳۷ مدال طلا، ۵۲ نقره و ۳۱ برنز در رده چهارم جای گرفته بود.

* جدول مقایسه‌ای جایگاه و مدال‌های ایران در ادوار بازی‌های پاراآسیایی:

ادوار بازی‌های پاراآسیایی جایگاه ایران مدال طلا مدال نقره مدال برنز مجموع
بازی‌های پارا آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو چهارم ۲۷ ۲۴ ۲۹ ۸۰
بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون چهارم ۳۷ ۵۲ ۳۱ ۱۲۰
بازی‌های پارا آسیایی۲۰۱۸ جاکارتا سوم ۵۱ ۴۲ ۴۳ ۱۳۶

* اسامی مدال آوران ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا:

مدال آوران طلا:

۱- شاهین ایزدیار (شنا/ ۱۰۰ متر پروانه)

۲- عرفان سیفی‌پور (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳- ساره جوانمردی (تیراندازی/ ۵۰متر خفیف)

۴- رقیه شجاعی (تیراندازی/ تفنگ بادی)

۵ – علیرضا قلعه ناصری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۶- شاهین ایزدیار (شنا)

۷- امیر جعفری (وزنه برداری)

۸- عذرا مهدوی کیا (دوومیدانی/۱۵۰۰ متر)

۹- وحید علی نجمی (دوومیدانی/ ۲۰۰ متر)

۱۰- مهدی اولاد (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۱- محمدرضا احمدی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۲- ساره جوانمردی (تیراندازی/ تپانچه بادی ۱۰ متر)

۱۳- شاهین ایزدیار (شنا/ ۲۰۰متر)

۱۴- فرزاد سپهوند (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۵- روح الله رستمی (وزنه برداری)

۱۶- بتول جهانگیری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۱۷- حسین خرسند امیری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۸- مهدی اولاد (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۹- علیرضا مختاری (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۲۰- عاطفه نقوی (طلای انفرادی شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)

۲۱- امید کریمی (طلای انفرادی شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)

۲۲- عاطفه نقوی، فاطمه برقول و فاطمه زنده بودی (طلای تیمی شطرنج)

۲۳- وحید نوری (جودو)

۲۴- محمدرضا زندی (تیروکمان/ کلاسW۱ )

۲۵- احسان موسی نژاد (جودو)

۲۶- هاشمیه متقیان (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۲۷- شاهین ایزدیار (شنا)

۲۸- عارف بهاروند (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۲۹- شاهین ایزدیار (شنا)

۳۰- مهناز امینی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۱- آرزو رحیمی (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۳۲- امید ظریف (دوومیدانی/ دوی ۴۰۰ متر)

۳۳- غلامرضا رحیمی و زهرا نعمتی (تیروکمان/تیم میکس ریکرو)

۳۴- مهدی علیزاده (دوومیدانی- پرتاب نیزه)

۳۵- حامد امیری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۳۶- تیم ملی والیبال نشسته مردان

۳۷- سجاد مرادیان (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۳۸- علی نجیمی (دوومیدانی/ دوی ۴۰۰متر)

۳۹- محمد الوان پور (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۴۰- حمید اسلامی (دوومیدانی/ دوی ۱۵۰۰متر)

۴۱- سامان پاکباز (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

۴۲- پیمان نصیری (دوومیدانی/دوی ۱۵۰۰متر)

۴۳-الناز دارابیان (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۴۴- حامد صلحی پور (وزنه برداری)

۴۵- فریبا زنده بودی، فاطمه برقول و عاطفه نقوی (شطرنج تیمی)

۴۶- گلبال مردان

۴۷- سیامند رحمان (وزنه برداری)

۴۸- شاهین ایزدیار (شنا/صد متر کرال سینه)

۴۹- عشرت کردستانی(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۵۰- حامد امیری (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

۵۱- تیم ملی بسکتبال با ویلچر

مدال آوران نقره:

۱- بهزاد عزیزی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۲ – جلیل باقری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۳- یوسف یوسفی (وزنه برداری)

۴- علی اصغر جوانمردی (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۵- جاوید احسانی شکیب (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

۶- زهرا صالحی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۷_ نورمحمد آخی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۸_ هاجر صفرزاده (دوومیدانی/ دوی ۲۰۰متر)

۹- علی الفت نیا (دوومیدانی/ دوی ۲۰۰ متر)

۱۰- سامان پاکباز (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۱۱- سمیرا ارم (تیراندازی/ تپانچه بادی ۱۰متر)

۱۲- داود علی قاسمی (دوومیدانی/ دوی صدمتر)

۱۳- هاشمیه متقیان (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۱۴- اسدالله عظیمی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۵- صالح فرج زاده (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۱۶-زهرا نعمتی (تیروکمان/ ریکرو انفرادی)

۱۷- اسدالله عظیمی(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۱۸- فریبا زنده بودی(شطرنج انفرادی نابینایان و کم‌بینایان)

۱۹- امید کریمی، مجید باقری و علیرضا قورچی بیگی (شطرنج تیمی نابینایان و کم‌بینایان)

۲۰- ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی (شطرنج تیمی نابینایان و کم‌بینایان)

۲۱- نادر مردادی (وزنه برداری)

۲۲- محمدرضا خیرالله زاده (جودو)

۲۳- هاشم رستگاری (دوومیدانی/دوی ۴۰۰متر)

۲۴- هادی نوری و راضیه شیرمحمدی (تیروکمان/ تیم میکس کامپوند)

۲۵- محسن کائیدی (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

۲۶- تیم ملی والیبال نشسته بانوان

۲۷- جلیل باقری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۲۸- نقره تیمی جودوی نابینایان و کم‌بینایان

۲۹- شاهین ایزدیار (شنا/ ۴۰۰ متر آزاد)

۳۰- هاجر صفرزاده (دوومیدانی/ دوی ۴۰۰متر)

۳۱- امان الله پاپی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۲- فائزه کرمانی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۳-مسعود حیدری (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

۳۴-مرضیه صدقی (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۳۵-فرشته مرادی (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۳۶- هرمز صیدی (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

۳۷- ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی(شطرنج تیمی)

۳۸- فاطمه برقول (شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)

۳۹- ملیحه صفایی (شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)

۴۰- علی اکبر غریب شی (وزنه برداری)

۴۱- منصور پورمیرزایی (وزنه برداری)

۴۲- عبدالرضا جوکار (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

مدال آوران برنز:

۱- حسن جانفشان (تنیس روی میز)

۲- سید عرفان حسینی (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

۳- زهرا برناکی (دوومیدانی/ پرش طول)

۴- علی امیدی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۵- حامد امیری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۶- میثم بنی‌طباء (جودوی نابینایان و کم‌بینایان)

۷- رضا غلامی (جودوی نابینایان و کم‌بینایان)

۸- امید ظریف صنایعی (دوومیدانی/ ۲۰۰ متر)

۹- عذرا مهدوی کیا (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۱۰- سولماز بازرگان (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۱- احمد اوجاقلو (دوومیدانی/ دوی ۲۰۰ متر)

۱۲- داودعلی قاسمی (دوومیدانی/ دوی ۲۰۰متر)

۱۳- مهدی علیزاده (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۱۴- مسعود حیدری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۱۵_ حمزه محمدی (وزنه برداری)

۱۶- امید جعفری (جودوی نابینایان و کم‌بینایان)

۱۷- امید ظریف (دوومیدانی/ دوی صدمتر)

۱۸- علیرضا مختاری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۹- آرین لطفی (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

۲۰- فاطمه برقول (شطرنج انفرادی نابینایان و کم‌بینایان)

۲۱- لیلا زارعزاده (شطرنج انفرادی نابینایان و کم‌بینایان)

۲۲- مدال برنز تیمی برای شطرنج مردان

۲۳- مجید کاکوش (تیروکمان/ رقابتهای w۱)

۲۴- داودعلی قاسمی (دوومیدانی/ دوی ۴۰۰متر)

۲۵- فرهاد کهریزی(دوومیدانی/دوی ۴۰۰متر)

۲۶- احمد اوجاقلو (دوومیدانی/ دوی ۱۰۰ متر)

۲۷- هاجر صفرزاده (دوومیدانی/ ۱۰۰ متر)

۲۸- عذرا مهدوی کیا (دوومیدانی/دوی ۴۰۰متر)

۲۹- امیر خسروانی (دوومیدانی/دوی ۴۰۰متر)

۳۰-  ژیلا یوسفی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۳۱- محمد خالوندی(دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۲- بتول جهانگیری (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۳- امین عبدل پور (دوومیدانی/دوی ۱۵۰۰متر)

۳۴-جواد حردانی(دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۵- شهلا حدیدی(دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۳۶- فریبا زنده بودی(شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)

۳۷- سامان رضی (وزنه برداری)

۳۸- مهدی محمدی (دوچرخه سواری/ تعقیبی انفرادی)

۳۹- محمد حسین کریمی جهان آبادی (شنای نابینایان و کم‌بینایان)

۴۰- گلبال بانوان

۴۱- دیانی (دوومیدانی/ دوی ۵۰۰۰متر مردان)

۴۲- پروین مقدم(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۴۳-یونس سیفی‌پور(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

* جدول مدالی بازیهای پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا:

رده تیم طلا نقره برنز مجموع
۱ چین ۱۷۲ ۸۸ ۵۹ ۳۱۹
۲ کره جنوبی ۵۳ ۴۵ ۴۷ ۱۴۵
۳ ایران ۵۱ ۴۲ ۴۳ ۱۳۶
۴ ژاپن ۴۵ ۷۰ ۸۳ ۱۹۸
۵ اندونزی ۳۷ ۴۷ ۵۱ ۱۳۵
۶ ازبکستان ۳۵ ۲۴ ۱۸ ۷۷
۷ تایلند ۲۳ ۳۲ ۵۰ ۱۰۵
۸ مالزی ۱۷ ۲۶ ۲۵ ۶۸
۹ هند ۱۵ ۲۴ ۳۳ ۷۲
۱۰ هنگ کنگ ۱۱ ۱۶ ۲۱ ۴۸

 

 

منبع: ایسنا

 

 

مطالب مرتبط:

نام، شعار و سرپرست نمادین کاروان ایران در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ مشخص شدند

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.