کد خبر : 137249

در شهرستان شهریار به تدبیر فرمانداری شهرستان شهریار چهارمین نشست مطبوعاتی رسانه ای با مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار در روز ۲ شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ برگزار گردید .

به گزارش خبرشهر، مدیر مسئول و صاحب امتیاز خبرشهر با حضور در این مراسم موضوعی را مطرح نمود که؛ با توجه به اینکه بیشتر مشکلات فرهنگ جامعه ریشه در آموزش و پرورش و نوع تربیت کردن معلمان و همچنین آموختن دانش آموزان دارد، آیا در خصوص امکانات رفاهی و آسایشی معلمان در شهرستان شهریار اقداماتی صورت گرفته است؟
مجید پارسا، مدیر آموزش و پرورش شهریار گفت: اگر آموزش و پرورش به واسطه اصلاح تمامی دغدغه های معلمان و آموزش و پرورش و دانش آموزان صورت پذیرد، حتما جامعه اصلاح می شود. یکی از موضوعات مهمی که حتما باید به آن توجه کرد وضعیت معیشت، رفاه و شرایط اجتماعی معلمان است. با وجود کمبودها و بی مهری های جامعه به معلمان خوشبختانه معلمان هنوز از ارزش اجتماعی بالا و یکی از مشاغل ارزشمند جامعه و تاثیر گذار در حوزه اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به شمار می رود.
وی افزود: معلم آموزش و پرورش وقتی وارد کلاس درس می شود و درب را می بندد، قسط های عقب افتاده، حقوق کم و تبعیض میان کارمندان دولت و معلمان را فراموش می کند و در کلاس درس خویش به رسالتی که بر دوش دارد می پردازند.
پارسا با توجه به فراهم کردن امکانات رفاهی برای فرهنگیان اداره آموزش و پرورش عنوان کرد: بعضی از وظایف از حوزه اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار خارج است و مربوط به حوزه ملی، اداره کل آموزش و پرورش، وزارت آموزش و پرورش می شود. به عنوان مثال یکی از دغدغه های معلمان بیمه و بیمه تکمیلی می باشد که بنده به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان می توانم به نمایندگی معلمان با اداه کل آموزش و پرورش و وزارتخانه مکاتبات و پیگیری موضوع را انجام دهم تا نتیجه صورت گیرد.
وی ادامه داد: اما در بخشی که در ید اختیارات ما می باشد و می توانیم برای رفاه معلمان انجام دهیم این است که از ۲ الی ۳ سال گذشته وام های قرض الحسنه معلمان را از ۱۰ میلیون تومان که باید به مدت ۶ ماه در صف انتظار برای دریافت وام می ماندند توانستیم با تزریق مبالغی آن را به سه برابر موجودی و یا تا سقف ۵۰ میلیون تومان برسانیم که برای آنها مبلغ قابل توجهی باشد و مدت زمان انتظار برای دریافت وام را به ۲ ماه رساندیم و همچنین یک وام اضطراری ۳۰ میلیون تومانی در نظر گرفتیم که در تلاش هستیم آن را تا ۴۰ میلیون تومان افزایش دهیم تا مقداری گرفتن وام برای معلمان راحت تر باشد.
پارسا با اشاره به افتتاح چند ساله درمانگاه فرهنگیان گفت: درمانگاه فرهنگیان از زمان افتتاح تا امروز رونق و توسعه پیدا نکرده است و در بررسی های انجام شده در سال گذشته با توجه به تزریق دو بار به مبلغ ۵۰ میلیون تومان به دلیل خدمات ویژه به معلمان و همچنین نپذیرفتن قرار داد پزشکان با هر مبلغی همچنان ضرر داده است ولی بنده اجازه تعطیلی درمانگاه نداده ام
وی بیان کرد: باید نگاه تازه ای به این موضوع انداخت و اگر بخواهیم بهتر اداره شود باید از اداره کل آموزش و پرورش بخواهیم آن را از حالت خصوصی در بیاید چون نه دولتی است و نه خصوصی و مدیریت واحدی ندارد که بخواهیم تصمیم گیری کنیم ولی در تلاش هستیم بخشی از را نه بصورت خصوصی اجاره دهیم و بتوانیم درآمدها را تنظیم و مدیریت آن را کمی مستقل کنیم و اجاره آن را جهت خدمات بهتر به معلمان در نظر بگیریم.

 

مطالب مرتبط:

چهارمین نشست مطبوعاتی دولت تدبیر و امید و گزارش عملکرد ادارت شهرستان شهریار – اداره آموزش و پرورش شهرستان شهریار

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.