کد خبر : 129972

مردان چینی غریبه برای دریافت اقامت در هنگ کنگ با دختران هنگ کنگی عقد می‌کنند و این بار یک دختر ۲۱ ساله هنگ کنگی “ناخواسته” قربانی پیامدهای ازدواج صوری با یکی از این مردان شده است.

به گزارش خبرشهر،  این دختر جوان می‌گوید در شرکتی که برای کار درخواست داده بود به او گفته بودند که تنها در دوره آموزشیِ برگزارکنندگان مراسم عروسی حضور می‌یابد و یک “ازدواج صوری” انجام می‌شود.
در واقع این دختر هنگ کنگی قرار بود در این شرکت با حقوق خوب و بدون تجربه کاری استخدام شود اما وقتی به آدرس محل استخدام رسید، او را متقاعد کردند که در دوره‌های آموزشی رایگان برای برگزارکنندگان مراسم عروسی ثبت‌نام کند.
در نهایت او در این دوره ها ثبت نام کرد اما با ازدواج صوری مواجه شد که بعدها پس از بازگشت به هنگ کنگ متوجه شد این ازدواج کنسل نشده است. گرچه برگزارکنندگان دوره ها به او اطمینان داده بودند که ازدواج لغو شده اما این دختر به هنگام بازگشت به هنگ کنگ دریافت که این اتفاق رخ نداده است.
او به پلیس شکایت کرد و در ابتدا کسی به خواسته او توجه نکرد اما در نهایت وقتی پلیس متوجه شد که زنان دیگر نیز به این روش قربانی شده‌اند، پیگیر این ماجرا شد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه مورنینگ پست چیانا، مجوز زندگی در شهر هنگ کنگ به شهروندان چینی در صورتی داده می شود که همسر یا شوهرشان در این شهر زندگی کنند.
گفتنی است پیش از این در خبرها آمده بود که در چین در شهرستان “لانکو” واقع در استان “هنیان”، پرداخت بیش از حد برای عروس با خرید او به بردگی برابری می‌کند. بر این اساس، مقامات محلی فرمانی صادر کردند که طبق آن در چین پرداخت پول به خانواده عروس از طرف داماد نباید بیشتر از ۲۰ هزار یوآن (تقریبا ۳۰۰۰ دلار) باشد. در صورت بیشتر شدن این مبلغ، تحقیقات و بررسی انجام شده و به عنوان معامله انسان و قاچاق محسوب می‌شود.
همچنین مقامات، جریان ازدواج از جمله جشن، شرکت کنندگان در آن و تعداد خودروها را تنظیم می کنند. به گفته نماینده مرکز محلی سازمان اجتماعی، چنین اقداماتی مانع خرج زیاد توسط خانواده عروس در روستاها شده و همچنین از کلاهبرداری و تقلب جلوگیری می شود. آمار نشان می دهد که تعداد مردان در چین بیشتر از زنان است. به همین دلیل بسیاری از مردان چینی برای ازدواج به کشورهای جنوب شرقی آسیا رفته و گاهی برای ازدواج با آنها و حتی هموطنان خود پول می‌دهند.
.
.
.
منبع: ایسنا
.
.
.
مطالب مرتبط:
ازدواج رسمی «مریم رجوی» خبرساز شد!
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.