کد خبر : 109484

نماینده مردم قدس، ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال تخصیص ردیف بودجه برای قطار حومه‌‌ای تهران، شیراز و رشت در جریان برنامه توسعه ششم، بودجه‌ای با مبلغ ۷۰ میلیارد ریال جهت بررسی طرح در سه شهرستان قدس، ملارد و شهریار اختصاص داده شد. به گزارش خبرشهر، محمد محمودی با اشاره به […]

نماینده مردم قدس، ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال تخصیص ردیف بودجه برای قطار حومه‌‌ای تهران، شیراز و رشت در جریان برنامه توسعه ششم، بودجه‌ای با مبلغ ۷۰ میلیارد ریال جهت بررسی طرح در سه شهرستان قدس، ملارد و شهریار اختصاص داده شد.

به گزارش خبرشهر، محمد محمودی با اشاره به اختصاص ردیف بودجه برای مترو شهری در سه شهرستان قدس، شهریار و ملارد اظهار داشت: تاکنون و در سال‌های اخیر هیچ ردیف و بودجه‌ای برای مترو شهری این سه شهرستان اختصاص داده نشده بود، و هرچند تلاش‌های زیادی هم در این زمینه صورت گرفت؛ اما تاکنون به ‌صورت مصوب و عملی محقق نشده بود.

وی افزود: در این راستا پیشنهادی مبنی بر ایجاد سازمان مترو قطار شهری توسط شهرداری این سه شهرستان هم داده ‌شد؛ اما به دلیل موانع قانونی از یک سو و عدم توانایی مالی شهرداری‌ها در ایجاد این سازمان از سوی دیگر، این طرح عملاً در حد یک پیشنهاد ماند و عملی نشد و حتی ردیف بودجه‌ای نیز برای آن اختصاص داده نشد.

نماینده مردم شهرستان‌های قدس، ملارد و شهریار در مجلس با اشاره به تخصیص ردیف بودجه برای قطار حومه شهرهای تهران، شیراز و رشت در جریان برنامه توسعه ششم تصریح کرد: به دنبال تحقق این مهّم ما هم فرصت را غنیمت شمرده و با ارائه طرح‌های مدنظر با کمیسیون عمران مجلس و سازمان برنامه ‌و بودجه ردیف بودجه‌ای با مبلغ ۷۰ میلیارد ریال جهت مطالعات و بررسی طرح اختصاص داده شد.

محمودی بیان کرد: در این موافقت‌نامه دو گزینه دیگر نیز پیش‌بینی که شده که یکی از آن‌ها اختصاص تسهیلات بانکی در غالب مشارکت است، که در قالب آن وزارت راه و شهرداری تهران بتوانند تسهیلات لازم را جهت مطالعات و پیشرفت طرح دریافت کنند، همچنین به کمک شهرداری‌های هر محل تملک به خود منطقه واگذار شده تا بتوانند از طریق تغییر کاربری و اختصاص تراکم و مشارکت طرح را پیش ببرند.

وی افزود: این برنامه مطالعاتی مربوط به مسیر تهران به قدس، قدس به شهریار و شهریار به اندیشه، ملارد و صفادشت بوده است، که البته درصدد تحقق مسیر ملارد به کرج نیز هستیم؛ زیرا مطالعات آن پیش از این انجام شده بود، اما متأسفانه عملی نشده بود.

نماینده مردم شهرستان‌های قدس، ملارد و شهریار در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ‌گونه جانمایی برای طرح‌های فوق در این سه شهرستان صورت نگرفته است و فقط در حد پیشنهاد بوده است، که به ‌زودی وزارت راه و شهرسازی با تعیین مشاور این مسیرها را بررسی و مصوب می‌کند.

برچسب‌ها
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.