کد خبر : 125608

مسعود مختاری با بیان اینکه تا رسیدن به نقطه مطلوب و تامین سرانه استاندارد، به توسعه فضای سبز ادامه خواهیم داد، از طراحی و احداث ۹ بوستان در نقاط مختلف شهر در مساحتی بالغ بر ۳۸۳۰۰ مترمربع خبر داد.

به گزارش خبرشهر، مسعود مختاری با اشاره به طراحی و اجرای عملیات عمرانی احداث بوستان در نقاط مختلف شهر در مساحتی بالغ بر ۳۸۳۰۰ مترمربع، بیان کرد: شهرداری قدس در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های خود مبنی بر افزایش سرانه فضای سبز و بهره‌مندی شهروندان از تفرجگاه‌های استاندارد در نقاط مختلف شهر اقدام به طراحی و احداث بوستان‌ و فضای تفریح کودکان و خانواده‌ها کرده است که این رویکرد پس از این نیز تا رسیدن به نقطه مطلوب که همانا تامین سرانه استاندارد فضای سبز است، ادامه خواهد یافت.

وی در تشریح جزئیات پروژه‌های احداث بوستان در نقاط مختلف شهر، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری عملیات عمرانی احداث بوستان واقع در ۳۰ متری شهدا، جنب بلوار نسترن به مساحت تقریبی ۲۵۰۰ مترمربع و طراحی بوستان واقع در شهرک مسکونی روبروی سازمان خدمات موتوری شهرداری به مساحت تقریبی ۲۲۰۰ مترمربع اجرایی شده است.

شهردار قدس افزود: طراحی و اجرای عملیات عمرانی احداث بوستان‌های واقع در شهرک مسکونی تعاونی پرسنل شهرداری واقع در انتهای بلوار امام حسین(ع) به مساحت تقریبی ۲۵۰۰ و ۳۲۰۰ مترمربع، آغاز عملیات ساماندهی بوستان جنگلی زیتون و آغاز عملیات احداث باغ گل محمدی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع در محدوده جنگلکاری کوشان‌طیور از جمله اقداماتی است که از ابتدای سال تاکنون کلید خورده است.

مختاری ادامه داد: از دیگر اقدامات شهرداری جهت توسعه فضای سبز می‌توان به آغاز عملیات طراحی و اجرای فضای سبز بوستان خطی امامزاده حضرتین و کول‌های مجاور زیرگذر امامزاده حضرتین به مساحت تقریبی ۲۰۰۰ مترمربع و احداث بوستان جنگلی حاشیه جاده فتح به مساحت ۱۵ هزار مترمربع اشاره کرد که در افزایش سرانه فضای سبز جایگاه مهمی خواهند داشت.

شهردار قدس با بیان اینکه حتی نیاز محلات متراکم شهر به فضای سبز نیز با احداث بوستان‌های کوچک محله‌ای تامین می‌شود، افزود: طراحی و اجرای فضای سبز بوستان محله‌ای واقع در کوچه محبین به مساحت تقریبی ۴۰۰ مترمربع و طراحی و اجرای فضای سبز بوستان محله‌ای واقع در کوچه یادگار امام به مساحت تقریبی ۵۰۰ مترمربع از جمله این پروژه‌هاست.

 

منبع: شهرداری قدس

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.