کد خبر : 149011

مسعود مختاری شهردار قدس، با اشاره به اهمیت وجود سوله های بحران در هنگام وقوع حوادث احتمالی در سطح شهر، از آغاز احداث سوله مدیریت بحران بوستان حنانه خبر داد.

به گزارش خبرشهر، مسعود مختاری با اشاره به نقش کلیدی سوله های بحران در وقوع حوادث در سطح شهر، اظهار داشت: با توجه به اهمیت مدیریت بحران در مواجه با پیشامدها و سوانح احتمالی حوادث طبیعی و انسان ساخت، ضرورت دارد در جهت تأمین و ارتقای زیرساختهای لازم در این زمینه اقدام کرد.

شهردار قدس افزود: در همین راستا وظیفه ستاد مدیریت بحران با توجه به احتمال وقوع حوادث، حفظ آمادگی، انجام اقدامات پیشگیرانه و نیز برنامه ریزی جهت مقابله درست و سریع با این حوادث است؛ بنابراین احداث سوله های مدیریت بحران در شهرها اجتناب ناپذیر می نماید.

وی با اشاره به آغاز احداث سوله مدیریت بحران در بوستان حنانه گفت: فاز نخست بوستان حنانه با رویکرد اسکان اضطراری در انتهای بلوار امامزاده احداث و به مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی به بهره برداری رسید، که پس از اتمام این فاز احداث سوله مدیریت بحران این بوستان نیز به منظور اسکان اضطراری شهروندان در مواقع ضروری در دستور کار قرار گرفت.

مختاری در ادامه تصریح کرد: این سوله با مساحت ۱۱۰۰ متر مربع و برآورد هزینه چهل میلیارد ریال در حال احداث است که هم اکنون با پیشرفت ۱۵ درصدی در مرحله احداث زیر فندانسیون می باشد و از بخش هایی چون سوله، انبار، ساختمان اداری، انبار ادوات، سرویس بهداشتی برخوردار خواهد بود.

شهردار قدس در خاتمه با بیان اینکه جانمایی و مکان یابی سوله های بحران از بعد زمانی باید مد نظر قرار گیرد تا دسترسی برابری در نقاط مختلف شهر برای شهروندان فراهم شود، بیان داشت: سوله های مدیریت بحران علاوه بر ذخیره بحران و دارا بودن تجهیزات امداد و نجات ویژه، دپوی اقلام ضروری از قبیل چادرهای بزرگ خانواده، پتو، چراغ والور، بیل، کلنگ و فرقون، امکان اسکان اضطراری را برای شهروندان فراهم می کنند و امیدواریم با احداث این سوله، در زمان بروز حوادث غیر مترقبه پاسخگوی نیاز شهروندان در این زمینه باشیم.

 

منبع: شهرداری قدس

 

مطالب مرتبط:

بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرقدس تا پایان سال افتتاح می‌شود

جابه جایی تیرهای چراغ برق در برخی مناطق قدس ضروری است

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.