کد خبر : 121181

فرماندار شهرقدس گفت: ابلاغ محدوده شهرک‌های صنعتی به منظور احداث و توسعه بنا با توجه به مصوبه اخیر هیئت وزیران از دیگر چالش‌های اساسی این منطقه است که سبب ایجاد مدیریت دوگانه و تعارض بین شهرداری و مدیریت هیئت امنایی این منطقه شده است.

به گزارش خبرشهر، علی‌اصغر ناصربخت د ر جلسه  شورای برنامه‌ریزی  و توسعه استان که با حضور  استاندار تهران و هیئت همراه در محل فرمانداری قدس برگزار شد، با برشمردن بخشی از مشکلات شهرستان اظهار داشت: اوقافی  بودن اراضی شهرستان قدس به ویژه در محدوده شهرک‌های صنعتی  به دلیل عدم وجود سند مالکیت شش دانگ و عدم دریافت پایان کار مشکلاتی را برای دریافت وام و ضمانت در شهرستان ایجاد کرده است.

وی افزود: تخصیص مناسب اعتبارات به پروژه‌های تقاطع غیرهم‌سطح هم‌چون تصفیه‌خانه فاضلاب بیمارستان ۱۶۰تختخوابی به عنوان نوعی پروژه ملی با وجود زمان‌بر شدن نیازمند توجه مسئولان در راستای تکمیل آن است.

فرماندار قدس با اشاره به لزوم رسیدگی به شکایات جهاد سازندگی از واحدهای صنعتی شهرستان تصریح کرد: بیش از ۱۵۰ واحد صنعتی و تولیدی در ۷۵ هکتار از مساحت منطقه هفت‌جوی وجود دارد که با توجه به اینکه عملا بافت روستا در این منطقه تغییر یافته و امکان کشاورزی مهیا نیست باید موضوع شکایت اداره جهاد سازندگی از واحدهای صنعتی موجود در این منطقه هر چه سریع‌تر مشخص شود.

ناصربخت گفت: ابلاغ محدوده شهرک‌های صنعتی به منظور احداث و توسعه بنا با توجه به مصوبه اخیر هیئت وزیران از دیگر چالش‌های اساسی این منطقه است که سبب به وجود آمدن مدیریت دوگانه و تعارض بین شهرداری و مدیریت هیئت امنایی این منطقه شده است.

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی و تعیین تکلیف حریم بستر رودخانه‌ها خاطرنشان کرد: ایجاد  شهرک‌های معدنی و صنایع معدنی، استانداردسازی دور برگردان‌های موجود در محور شهریار به کرجٰ و ایجاد دوربرگردان جدید برای سهولت دسترسی به روستای هفت‌جوی، رفع مشکلات قطعه‌سازان و صدور پروانه بهره‌برداری برای واحدهای صنعتی مستقر در داخل شهرک‌های صنعتی مصوب از دیگر مشکلات شهرستان است که نیازمند توجه مسئولان فرادستی در راستای حل و رفع آن است.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال خبر شهر در تلگرام شوید.

اخبار مرتبط

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات بسته شده است.